Spoločnosť Intel predstavila svoje najnovšie procesory Intel® Core™ Ultra 200S, ktoré prinášajú výkonné možnosti umelej inteligencie na desktopové platformy.
Spoločnosť Intel uviedla 10. októbra na trh nový rad procesorov Intel® Core™ Ultra 200S, ktorý rozšíri možnosti počítačov v oblasti umelej inteligencie na desktopové platformy a uvedie prvé desktopové počítače s umelou inteligenciou pre nadšencov. Najnovšia generácia desktopových procesorov pre nadšencov na čele s procesorom Intel® Core™ Ultra 9 285K obsahuje päť odomknutých desktopových procesorov vybavených až 8 výkonnými jadrami novej generácie (P-cores), najrýchlejšími jadrami dostupnými pre desktopové počítače, a až 16 úspornými jadrami novej generácie cores (E-cores), ktoré spolu prinášajú až o 14 % vyšší výkon vo viacvláknových pracovných záťažiach než predchádzajúca generácia. Procesory nového radu sú prvými desktopovými procesormi pre nadšencov s neurónovou procesorovou jednotkou a dodávajú sa s integrovaným grafickým procesorom Xe s podporou najmodernejších médií.
Vďaka najnovším inováciám spoločnosti Intel v oblasti jadier a efektivity prinášajú desktopové procesory Intel Core Ultra 200S prelomové zníženie priemernej spotreby energie až o 58 % v každodenných aplikáciách a až o 165 W nižšiu spotrebu systému pri hraní hier. Nový rad procesorov kombinuje vyššiu efektivitu s vyšším výkonom, pričom oproti predchádzajúcej generácii prináša až o 6 % vyšší jednovláknový a až o 14 % vyšší viacvláknový výkon.
Vďaka kompletným funkciám umelej inteligencie, ktoré sú podporované jednotkami CPU, GPU a NPU, získajú nadšenci inteligentný a vysoký výkon, ktorý potrebujú na tvorbu obsahu a hranie hier, a to všetko so zníženou spotrebou energie. Procesory radu Intel Core Ultra 200S prinášajú nadšencom vôbec po prvýkrát počítač s umelou inteligenciou a oproti konkurenčným vlajkovým procesorom poskytujú až o 50 % vyšší výkon v tvorivých aplikáciách s podporou umelej inteligencie. Nová neurónová procesorová jednotka umožňuje preniesť na seba spracúvanie funkcií umelej inteligencie. Príkladom je odľahčenie diskrétnych GPU a zvýšenie snímkovej frekvencie v hrách, výrazné zníženie spotreby energie pri AI záťaži a zjednodušenie prístupu sledovaním tváre a gest v hrách, pri minimálnom vplyve na výkon.