Novinky a udalosti

Najnovšie desktopové procesory Intel Core 14. generácie

Rozšírenie radu desktopových procesorov Intel Core 14. generácie poskytuje bežným používateľom PC – ako aj firmám na rôznych vertikálnych trhoch – nové spôsoby, ako využívať výkon najnovšej generácie desktopových procesorov Intel. Týchto 18 nových procesorov naprieč celý radom pomáha používateľom hrať sa, tvoriť a pracovať na úrovni, ktorú vyžadujú každý deň, a zároveň využívať funkcie platformy, ktoré používatelia od spoločnosti Intel očakávajú.

Najnovšie desktopové procesory Intel sa pýšia nasledujúcimi vlastnosťami:

  • Turbo frekvencia až 5,8 GHz, ktorá prináša až o 37 % vyšší viacvláknový výkon a až o 7 % lepší výkon Microsoft Office v porovnaní s predchádzajúcou generáciou.
  • Až 24 jadier (8 výkonných jadier P-cores, 16 úsporných jadier E-cores) a 32 vlákien v procesoroch i9-14900.
  • V prípade procesora i7-14700 pridanie štyroch jadier E-cores do celkového počtu 20 jadier (8 výkonných jadier P-cores, 12 úsporných jadier E-cores) a 28 vlákien.
  • Podpora až 192 GB pamäte DDR5-5600/DDR4-3200 MT/S – zabezpečenie spätnej kompatibility s existujúcimi základnými doskami Intel radu 600 a 700.
  • Pokračujúca podpora boxovaných riešení chladenia s chladičmi Intel® Laminar RH1 a RM1.
  • Bezdrôtové pripojenie novej generácie s podporou Intel® Killer™ Wi-Fi 7 (5 Gig) a Intel Killer Wi-Fi 6E (Gig+).
  • Pokračujúca podpora PCIe Gen 5.0, Gen 4.0 aj Thunderbolt 4 poskytujúca šírku pásma 40 Gb/s, navyše integrovaná podpora pripojenia USB 3.2 so šírkou prenosového pásma až 20 Gb/s.
  • Vďaka kompletnej ponuke desktopových procesorov Intel Core 14. generácie, ktorá je teraz dostupná online a v obchodoch, si používatelia PC môžu nájsť ten správny procesor – v každej cenovej kategórii – pre svoje každodenné potreby v oblasti hrania hier, tvorby a produktivity.

V oblasti edge computingu ponúkajú tieto procesory výkonnú umelú inteligenciu a zvládajú výpočtovo náročné pracovné záťaže s väčším počtom jadier v pätici LGA. Od interaktívnych tabúľ v školských učebniach cez zobrazovacie displeje s bohatými detailmi v medicíne až po riadenú automatizáciu a robotiku v továrni – procesory Intel Core 14. generácie umožňujú vertikálnym trhom poskytovať inovatívne výsledky efektívnejšie, bezpečnejšie a účinnejšie.