Novinky a udalosti

Maximálny výkon – Procesory AMD Ryzen™

Otvor nový svet herných a pracovných možností.

Procesory AMD Ryzen™ rady 3000 zmenili počítačový priemysel vďaka špičkovému výkonu pre hráčov a umelcov. Teraz boli najpokročilejšie desktopové procesory na svete1 ešte vylepšené a optimalizované. Procesory AMD Ryzen™ rady 3000XT prinášajú ešte viac vecí, ktoré PC nadšenci milujú.

Procesory AMD Ryzen™ 3. generácie so 7nm jadrom2 „Zen 2“ nastavili nový štandard pre vysoký výkon. Teraz AMD Ryzen™ rady 3000XT ponúka frekvenciu až 4,7 GHz3 pri vybraných procesoroch, nové 6/8/12-jadrové modely, plnú podporu pretaktovania4,5 a väčšiu pamäť cache.

Čipsety AMD X570 a B550 majú všetko, čo nadšenec potrebuje: podporu PCIe® 4.0, odomknuté pretaktovanie procesora aj pamäte a nevídané možnosti pre budúci upgrade procesora. Teraz majú tieto základné dosky ešte jedno prekvapenie pre zákazníkov, a to podporu procesorov AMD Ryzen™ rady 3000XT už od prvého dňa.

Vďaka pokročilému 7nm výrobnému procesoru majú AMD Ryzen™ rady 3000XT ešte vyššie takty než predchádzajúce modely. Elitný výkon a vylepšená technológia, to je presne tá vec, ktorú vaše nové PC potrebuje.

Procesory AMD Ryzen™ rady 3000 prinášajú bezkonkurenčnú technológiu a ponúkajú mimoriadny výkon. Využi silu čipsetov AMD rady 500 a vyskúšaj Precision Boost Overdrive5, Precision Boost 2, Pure Power a AMD StoreMI.

 

1

Špecifikácie procesorou Ryzen 3. generácie k 2. januáru 2018. Najnovšie procesory AMD Ryzen 2. generácie a najnovšie procesory Intel Core 9. generácie k 7. januáru 2019 využívajú rozhranie PCle Gen3. Viac TU.

2 Výrobné dáta pre 3. generáciu procesorov AMD Ryzen k máju 2020. 2. generácia desktopových procesorov AMD Ryzen je vyrábaná 12nm technológiou a najnovšia 9. generácia procesorov Intel Core je vyrábaná 14nm technológiou. Viac TU.

3 Maximálna frekvencia 4,7 GHz vyžaduje AMD Ryzen™ 9 3900XT. Boost Clock Frequency je maximálna frekvencia dosiahnuteľná pri krátkodobej záťaži a jej dosažiteľnosť, skutočná frekvencia a udržateľnosť je závislá na niekoľkých faktoroch, a to vrátane, ale nie len, teplotných podmienok a rozdielov v aplikáciách a záťažiach.

4 Pretaktovanie procesorov AMD, vrátane (ale nie len) zmeny frekvencií/násobičov alebo časovania pamätí, aby fungovali nad štandardnými špecifikáciami, ruší akúkoľvek záruku na produkt AMD, a to i pokiaľ bolo pretaktovanie prevedené prostredníctvom hardwaru a/alebo softwaru AMD. Môže rovnako rušiť záruky poskytované výrobcom počítača alebo predajcu. Užívateľ preberá zodpovednosť za všetky riziká a záväzky vyplývajúce z pretaktovania procesoru, a to vrátane závad alebo poškodenia hardwaru, zníženia výkonu počítača a/alebo strát a poškodenia dát.

5 Pretaktovanie pamäti ruší akúkoľvek záruku na produkt AMD, a to i pokiaľ bolo prevedené prostredníctvom hardwaru a/alebo softwaru AMD. Môže rovnako rušiť záruky poskytované výrobcom počítača, výrobcom základnej dosky alebo predajcom. Užívateľ preberá zodpovednosť za všetky riziká a záväzky vyplývajúce z pretaktovania pamäti, a to vrátane závad alebo poškodenia RAM/hardwaru, zníženia výkonu počítača a/alebo strát a poškodenia dát.