Novinky a udalosti

ASUS notebooky na rok 2022

Asus notebooky na rok 2022 prinášajú najnovšie procesory Intel.

KĽÚČOVÉ BODY:

  • Inteligentný návrh šasi a chladiacich technológií umožňuje použitie procesorov 12. generácie Intel® Core™ H na dosiahnutie neuveriteľného nárastu výkonu
  • ASUS ponúka viac notebookov s certifikáciou EVO a procesormi Intel® Core™ H ako akýkoľvek iný výrobca v segmente cenovo dostupných a mainstreamových spotrebiteľských PC
  • Zlepšené tepelné moduly s dvoma ventilátormi a dvoma tepelnými trubicami prinášajú lepšie chladenie a nehlučnú prevádzku v režime Whisper mode
  • 3D odparovacia komora a unikátny dizajn AAS Ultra zvyšujú prietok vzduchu až o 30 % pre maximálny výkon bez spomaľovania

Portfólio tenkých a ľahkých notebookov ASUS Zenbook a Vivobook na rok 2022 obsahuje viac vysokovýkonných modelov s certifikáciou EVO ako kedykoľvek predtým. Tento úspech je výsledkom brilantného inžinierstva a výnimočných vlastností 12. generácie procesorov Intel® H s tepelným výkonom procesora (TDP) až do 45 W. Vďaka týmto inováciám sú aj cenovo dostupné notebooky ako Vivobook 14X/15X OLED (X1403/1503) vybavené výrazne vyšším výkonom v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami.

Extra výkon – až 2,5-násobný v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ASUS notebookov – znamená, že používatelia môžu naplno využiť zlepšenú produktivitu, kreativitu, hranie hier či multimediálnu zábavu v notebookoch, ktoré nie sú o nič väčšie v porovnaní s predchodcami.

„Inovácie, ktoré inžinieri spoločnosti ASUS zakomponovali do najnovších notebookov v spolupráci s našimi partnermi z Intelu, nám v roku 2022 umožnili priniesť na trh skutočne výnimočné zariadenia. Ich práca na zlepšovaní chladiacich technológií a spracovaní šasi je veľmi dôležitá, avšak náročná úloha. Zlepšenia sú niekedy pre našich zákazníkov neviditeľné, avšak umožňujú nám prinášať neuveriteľný výkon pri zachovaní nízkej hmotnosti a hrúbky notebookov. A to je presne to, čo zákazníci očakávajú od svojho ďalšieho notebooku,“ povedal Benjamin Yeh, ASUS East EMEA General Manager.

Tenké a ľahké notebooky sa každým rokom tešia čoraz väčšej obľube u používateľov a vyriešiť otázku, ako zlepšiť výkon bez zväčšenia rozmerov notebooku, je veľká inžinierska výzva. Spotrebiteľské ASUS notebooky na rok 2022 využívajú inovatívne riešenia, ako sú technológie ASUS IceCool, AAS Ultra a 3D odparovacie komory, softvér s umelou inteligenciou a precízne spracovanie, aby tento cieľ splnili. Navyše, výnimočná energetická efektivita procesorov 12. generácie Intel Core zabezpečuje nielen nárast výkonu, ale aj predĺženú výdrž batérie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Výkon je všetko:

Najnovšia, 12. generácia procesorov Intel Core prináša viac výkonu a lepšiu úsporu energie ako kedykoľvek predtým, a to vďaka hybridnému dizajnu, ktorý kombinuje vysokovýkonné a energeticky efektívne jadrá. Tieto jadrá inteligentne zdieľajú výpočtové úlohy, aby zlepšili výkon pri hraní, streamovaní či multitaskingu. Vďaka ich energetickej efektivite ide o ideálne riešenie na dosiahnutie vysokého výkonu v segmente tenkých a ľahkých notebookov, ktoré používatelia každým rokom preferujú čoraz viac.

Výkonný notebook prináša používateľom aj dlhodobé výhody. Typická životnosť spotrebiteľského notebooku dosahuje až sedem rokov. Keďže sa však operačné systémy a softvér neustále vyvíjajú a sú čoraz náročnejšie, používatelia potrebujú notebooky s extra výkonom v zálohe. Procesory Intel Core H s  TDP až do 45 W – až trojnásobok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov pre notebooky – ponúkajú dostatok výkonu do budúcnosti.

Chladná a spoľahlivá prevádzka:

Na dosiahnutie maximálneho výkonu procesora v tenkom a ľahkom notebooku je nevyhnutné, aby bol procesor dobre chladený, a toto je vec, s ktorou môžu mať tenké a ľahké zariadenia problém. Najnovšie notebooky ASUS Zenbook a Vivobook disponujú zlepšenými chladiacimi technológiami, ako je nový dizajn ventilátorov ASUS IceBlade, dve tepelné trubice, zlepšený prieduch vzduchu a takisto – v prípade modelov Zenbook Pro 16X OLED a Zenbook Duo 14X OLED – 3D odparovacia komora s inovatívnym mechanizmom Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra).

3D odparovacia komora je inovácia spoločnosti ASUS, ktorá ju zakrivila, aby dosiahla lepšie chladenie komponentov základnej dosky v porovnaní so štandardnou plochou odparovacej komory. AAS Ultra nadvihne zadnú časť klávesnice alebo druhého displeja na zvýšenie prietoku vzduchu zo šasi až o 30 %.

Vďaka týmto inováciám v chladení môžu inžinieri spoločnosti ASUS použiť špičkové komponenty, ako je procesor Intel Core i9 a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060, vo veľmi tenkých notebookoch a bez toho, aby mali starosti s odvádzaním tepla.